10 C
Skopje
Thursday, March 30, 2017

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ НИШТО ВО ЖИВОТОТ

СЕМЕЈСТВО И ЗДРАВЈЕ

Умереното конзумирање алкохол влијае на кардиоваскуларното здравје

Неодамнешното истражување во кое учествуваа 1,9 милиони здрави, возрасни Британци покажа дека едно пиво или чаша црно вино дневно може да помогне како превенција...

Стресот во бременоста не е добар ниту за мајката, ниту за...

Сите информации, кои бебето ги добива уште во стомакот, ги користи за да се подготви за надворешниот свет. Бебето ги прислушкува емоциите на мајката...

РЕЦЕПТИ И ЗДРАВА ИСХРАНА

СЕ ЗА ВАШИТЕ МИЛЕНИЦИ

Мачка ѝ го излижала лицето | Она што потоа се случило...

Сопствениците на домашни миленичиња треба да бидат свесни дека лижењето на нивните мачки може да има сериозни последици, а тоа ѝ се случило на...
pakomak-300x2501
aleksandrija_banner_270-250
telexfm

МОДА И ПАТУВАЊА

Тренд оваа есен е шик зелена боја, на изгледот му дава доза на гламур

Зелената оваа година се комбинира со омилените есенски бои како жолта во нијанса на сенф. Оваа боја е софистицирана, елегантна и дава некоја посебна...

Кетрин Мидлтон | “Забранетото” издание ги засени најголемите ѕвезди

Војвотката од Кембриџ присуствувала на 70-тото доделување на награди БАФТА во Лондон, и во втор план ги фрлила најголемите холивудски ѕвезди. Со недели во кулоарите...

Практично решение – шал со греалка

Кога надвор е исклучително студено, пожелно е да се носат неколку слоја облека. Тоа е малку проблематично - бидејќи кога сте на работа или...

Пет најстари земји на светот

Некои имиња на оваа листа можеби ќе ве изненадат, додека некои воопшто нема да претставуваат изненадување. Ви откриваме кои држави се сметаат за најстари...

Мароко | Земја во која црниот дроб, а не срцето, е симбол на љубовта

Во последните неколку години Мароко станува се попопуларна туристичка дестинација, па време е за неа да дознаете повеќе отколку што сега знаете... 1. Мароко од Европа...
telegrammk

ОМИЛЕНИ РЕЦЕПТИ

Полнети пиперки со јајца и сирење

Малку поинакви полнети пиперки ... Потребно  7 пиперки за полнење 500 гр ситно рикота сирење 100 гр горгонзола сирење, исецкано на коцки 8 јајца бибер ...
pixar

ЗАНИМЛИВОСТИ

ИНТЕРВЈУ

ХОРОСКОП