Ако ви треба инспирација | Овие познати девојки совршено носат секси ретро бикини

1178
Rihanna
Booking.com INT

Минијатурните бикини се веќе аут, оваа година се носат ретро бикини.

Bitcoin Exchange CEX.IO

Долниот дел на висок струк е совршен за покривање на стомакот и истакнување на половината, а горниот дел може да биде мал, но ако е можно – нека е на точки.

Ако ви треба инспирација за најкул изглед за на плажа, еве ви фотографии на славните девојки кои фураат ретро.

Познатата тенисерка оваа година ќе го роди своето прво дете, но Serena Williams минатата година направила одличен вовед во ретро костимите за капење со интересен дизајн.

Serena Williams

Актерката Suki Waterhouse воодушеви во костимот за капење кој е малку поместено ретро со убав тропски мотив.

Suki Waterhouse

Reese Witherspoon се одлучила за син едноделен со точки.

Reese Witherspoon

Точки сака и Taylor Swift, но нејзината боја е црвена, а костимот за капење е дводелен.

Taylor Swift

Полка точки се избор и на моделот Petra Nemcova, која е олицетворение на гламурот на плажа.

Petra Nemcova

Rihanna изгледа совршено во сè, а жолтиот ретро костим за капење е одличен избор.

Rihanna

Актерката Bella Thorn има мали црни точки на својот ретро костим за капење.

Bella Thorn

Моделот и актеркатаJaime King пронајде генијален едноделен костим за капење со мотив на преубавите црешнички.

Jaime King

Ѕвездата на новиот Беверли Хилс AnnaLynne McCord, исто така, се одлучила за ретро со модерен пресврт и носеше класичен црн бикини кој се врзува од страна.

Annalynne McCord

Австралискиот модел Maddie King со црвени бикини искомбинирала совршен ретро додаток – марама околу главата.

Maddie King
Booking.com INT Bitcoin Exchange CEX.IO
loading...