Почина Барби на својата последна пластична операција

10663
Кристина Мартели
Booking.com INT

Девојките кои си го посветиле животот на тоа да добијат изглед на најпознатата русокоса кукла на светот, „Барбиката“, изгубија своја драга истомисленичка.

Bitcoin Exchange CEX.IO

Имено, Кристина Мартели (22), која на Инстаграм има 600.000 следачи, почина во операциска сала, оти нејзиното тело не ја издржало последната пластична операција.

– Почивај во мир, убавице! Уште не можам да поверувам дека повеќе  не си меѓу нас, напиша на социјалните мрежи нејзината пријателка Ејми Андерсон, којашто исто така е една од оние кои личат на Барби.

Пријателите на Кристина раскажуваат дека последниве месеци таа била буквално опседната околу тоа да го зголеми својот задник. Тоа и било кобно по нејзиниот живот, откако имплантите, коишто лекарите и ги вградиле во задникот, нејзиниот организам едноставно не ги прифатил.

Пред смртта, девојката велеше дека направила 100 пластични операции, за да го добие посакуваниот изглед.

– Моето име е Кристина Мартели и станав многу популарна на социјалните мрежи, поради мојот изглед! Јас сум француско-италијанско дете од 90-те, кое пораснало во Квебек, Канада. Причината за сите мои операции е едноставна – сакав да направам моето тело да изгледа различно, да се усовршувам и не жалам за ништо. Кога бев малечка, не ми се допаѓаше како изгледам. Гледав како жените си прават пластични операции и изгледаат убаво. Одлучив да се обидам, и ми се допаѓа, раскажуваше Кристина.

Booking.com INT Bitcoin Exchange CEX.IO
loading...