Во утринското кафе додадете две лажици од оваа мешавина | Гледајте како полека килограмите исчезнуваат (рецепт)

3760
Booking.com INT

Мешајте пет секунди, уживајте во вашиот омилен пијалок и гледајде како полека килограмите исчезнуваат.

Bitcoin Exchange CEX.IO

Утринското кафе е ритуал без кој повеќето луѓе не можат да го замислат денот. Дали и вие сте еден од нив? Ако одговорот е да, тогаш овој рецепт дефинитивно ќе сакате да го пробате!

Во прашање е додаток кој вашето кафе ќе го направи повкусно, но по пат ќе ви помогне да се ослободи од вишокот колограми.

Состојки

  • 3/4 чаша масло од кокос
  • половина чаша мед
  • 1 лажичка цимет
  • 1 лажица какао (факултативно)

Подготовка

  • Составете ги сите состојки и мешајате додека убаво не се стабилизира. Пресипете во чиста стаклена тегла со капак.

Утре наутро кога ќе сварите една шолја од вашето омилено кафе, додадете една до две лажици од смесата во кафето додека сѐ уште е жешко. Мешајте околу пет секунди и можете да уживате!

Оваа мешавина ќе го поттикне вашиот метаболизам, а со тоа и да ви помогне да го изгубите вишокот килограми, но и вашето кафе ќе има одличен вкус. Пробајте го и наскоро ќе ја забележите разликата!

Booking.com INT Bitcoin Exchange CEX.IO
loading...