Временска прогноза за 14.11.2016 година

802
Booking.com INT

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди.

Bitcoin Exchange CEX.IO

Минималните утрински температури ќе бидат околу нулата, а максималните дневни ќе достигнат до 10 степени.

Во Скопје слично време со температура до 5 степени.

До средината на работната недела ќе се задржи променливо облачно време повремено со подолги сончеви периоди. Во вторник во јужните делови ќе има услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер и утринските температури на повеќето места ќе бидат под нулата. Од четврток температурите ќе бидат во постепен пораст.

Booking.com INT Bitcoin Exchange CEX.IO
loading...