Временска прогноза за 15.11.2016 година

826
Booking.com INT

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец.

Bitcoin Exchange CEX.IO

Утринската температура ќе се движи од минус осум до нула, а дневната од пет до 12 степени.

Во Скопје сончево со умерена облачност и со слаб северен ветер.

Утринската температура ќе се спушти до минус два, а дневната ќе се искачи до шест степени.

Во среда ќе преовладува сончево време со умерена облачност и со пораст на дневната температура. Утрата и во наредните денови ќе бидат студени, особено во среда кога температурите насекаде ќе бидат под нулата и ќе се движат од минус осум до нула, а дневната највисока температура од пет до 12 степени. Во наредните денови дневната температура ќе биде во пораст.

Booking.com INT Bitcoin Exchange CEX.IO
loading...