Временска прогноза за 24.03.2017 година

464
Booking.com INT

Времето претпладне во Македонија ќе биде претежно сончево, попладне во планинските подрачја со појава на мала до умерена локална облачност. Преку денот ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Bitcoin Exchange CEX.IO

Утринската температура ќе се движи од два до седум, а дневната од 22 до 27 степени.

Во Скопје времето ќе биде претежно сончево. Утринската температура ќе се спушти до шест, а дневната ќе се искачи до 26 степени.

Утре во попладневните часови ќе има локален краткотраен дожд особено во планинските подрачја. Во недела ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, на повисоките планини со услови за повремен снег, а ќе дува и умерен до засилен југозападен ветер. Ќе има и услови за ретки грмежи.

Од понеделник се очекува дневната температура позначително да опадне и да се движи од девет до 16 степени.

Booking.com INT Bitcoin Exchange CEX.IO
loading...