Грција го избра својот претставник на овогодишниот Евросонг | Видео

480
Booking.com INT

На 69-от Избор за песна на Евровизија, што ќе се одржи во мај во Киев, Грција ќе ја претставува пејачката Деми со нумерата „This is Love“.

Bitcoin Exchange CEX.IO

Грчкиот претставник на овогодишниот Евросонг беше избран синоќа на посебна емисија во Атина.

Победникот беше избран со гласање преку телевоутинг и на жири. Гласањето од телевоутингот учествуваше во 70 отсто од вкупните гласови, а остантите 30 проценти гласови ги определи жири составено од Грци што живеат во Австрија, Азербејџан, Белгија, Германија, Грузија, Италија и Украина.

Booking.com INT Bitcoin Exchange CEX.IO
loading...