Домашен сапун за борба против настинка | Видео

1158
Booking.com INT

Сезоната на вируси и настинки е во полн ек, па сите бараат решение за болни синуси.

Bitcoin Exchange CEX.IO

Еве еден рецепт за сапун или гел за туширање кој ќе помогне во лекување на синусите…

Состојки

  • 180 грама сода бикарбона
  • 120 милилитри лимонска киселина
  • 90 грама пченкарен скроб
  • три лажици крупна сол
  • една лажица кокосово масло
  • неколку капки есенцијални масла од нане
  • неколку капки етерични масла од еукалиптус
  • хранлива зелена боја
  • калапи

Booking.com INT Bitcoin Exchange CEX.IO
loading...