Кралица Елизабета го чека шестото правнуче | Фото

2478
Booking.com INT

Внуката на британската кралица Елизабета Втора, Зара Тиндал ќе роди второ дете, соопштија официјални лица од Кралксата палата во Лондон.

Bitcoin Exchange CEX.IO

Кралицата Елизабета Втора (90) и нејзиниот сопруг, принцот Филип (95) веќе имаат пет правнуци, а новиот член на кралското семејство го очекуваат на пролет.

Зара и нејзиниот сопруг, рагбистот Мајк Тиндал, пред две години ја добија ќерката Мија.

zara-tindall-001

Зара Тиндал, која е шампионка во коњичкиот спорт, додека се натпреваруваше го користеше моминското презиме Филипс, додека од минатата година го зеде презимето на сопругот.

zara-tindall1-001

Booking.com INT Bitcoin Exchange CEX.IO
loading...