МИА Најави – Македонија за 5 април 2017

862
Booking.com INT

Стразбур – Министерот за надворешни работи Никола Попоски ќе учествува на состанокот на делегацијата на Европскиот парламент во Мешовитиот парламентарен комитет Македонија-Европска Унија.

Bitcoin Exchange CEX.IO

Скопје – Седница на Уставен суд. (Уставен суд/9:00, брифинг, 13:00)

Скопје – Дипломатски брифинг за активностите на Регионалната иницијатива за азил, бегалци и миграција – МАРРИ. (МНР, Конференциска сала/9:30)

Скопје – Во Република Македонија ќе пристигне седмата ротација на 25-те припадници на полицијата на Република Словачка.

Скопје – Меѓународна истражувачка конференција насловена „Централното банкарство во услови на продолжена глобална неизвесност: Најновите лекции додека се бара новата нормала“ во организација на Народната банка на РМ. (х. Холидеј Ин/16:00)

Скопје – ТАВ Македонија и „Виз ер“ ќе ја промовираат новата линија Будимпешта – Скопје. (аеродром „Александар Велики“/11.45)

Скопје – Прес-конференција на Институтот на овластени сметководители и сметководители (ИСОС) и Сојузот на сметководители на РМ по повод работилницата за сметководители. (х. Парк Резиденс/10:30)

Скопје – Семинар на тема „GS1 Data matrix-задолжителен клуч за серијализација во Здравството“ во организација на Агенцијата за лекови и медицински средства во соработка со ГС1 Македонија. (Скопски Саем, бизнис салата/11:00)

Скопје  – Прес-конференција на Институт за јавно здравје на Република Македонија, по повод Светскиот ден на здравјето – 7 Април. (Институт за јавно здравје, горна сала/11:00)

Скопје – Eднодневен тренинг на тема „Out of the box“ размислување – креативност и иновативност како предуслов за одржување на конкурентност на компаниите“ наменет за среден и висок менаџмент во организација на Институт Концепт. (Институт Концепт/10:00)

Скопје –  Делегација од фондот „Руски мир” предводена од извршниот директор на фондот Владимир Вјачеславович Кочин ќе предаде донација од 1.100 книги и ќе ја отвори библиотеката на  Рускиот центар при Универзитетот “Св. Кирил и Методиј” во Скопје. (ул. „Митрополит Теодосиј Гологанов“, во објектот „Палата Кузман“ на трети кат, локал 27/15:00)

Скопје – Медиа доручек во организација на ЦЕЕД Хаб Скопје. (Загребска 28 В/10:30)

Скопје –  Предавање на професорката Софија Стефановиќ, антрополог од Институтот Биосенс. (Археолошкиот музеј на Македонија/13:00)

Скопје – Премиера на трилогијата „Балетска вечер на Бурновил“ (МОБ/20:00)

Скопје – Отворање на Танц Фест 2017 со претставата „Пиксел“, во
кореографија на Мурад Мерзуки од Франција. (МНТ/20:00)

Скопје – Отворање на изложбата на Климе Коробар насловена „Уметниците и Велигден“. (Дом на култура „Илинден”, во Општина Илинден/13:00)

Скопје – Изложба на минијатури од порцелан и керамика на Филип Фидановски. (ЕУ Инфо центар/19:00)

Скопје – Прес-конференција по повод Авицена Женската Трка и Виз Ер Скопски Маратон. (Парк Хотел и Спа, ул. 1732 бр.4/11:00)

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.
Booking.com INT Bitcoin Exchange CEX.IO
loading...