На Евросонг забранети знамиња на Косово, ИД, Крим…

1335
Booking.com INT

На овогодишното натпреварување за песна на Евровизија забранети се знамињата на Косово, ИД, Палестина, Крим, Доњецка Република, Нагорно Карабах и северен Кипар, соопштија организаторите.

Bitcoin Exchange CEX.IO

За време на настанот во Стокхолм во салата нема да биде можно да се внесат тие знамиња, се вели во соопштение објавено на сајтот на овогодишниот натпревар.

За одлуката на организаторите можно е да се поднесат жалби.

Покрај тие знамиња нема да биде можно да се внесуваат ниту знамиња или транспаренти со пораки од политичка или верска природа кои организаторот ги сметаат за непримерни.

znaminja zabranetizabraneti znaminja

Booking.com INT Bitcoin Exchange CEX.IO
loading...