Необичен чај против несоница | Видео

966
Booking.com INT

Бананите изобилуваат со бета-каротен, витамини од групата Б и витамин Ц и Е. Содржат многу хранливи влакна и препорачливо е да се консумираат секое утро. 

Bitcoin Exchange CEX.IO

Бананите благотворно делуваат кај несоницата. Доколку патите од несоница, чајот од банана и цимет ќе ви помогне да имате убав сон.

Подготовка

Излупете една банана и ставете ја цела во вода да се вари 10 минути. Потоа процедете ја водата и во неа додадете еден прстофат цимет.

Зготвената банана можете да ја изедете, а чајот испијте го еден час пред да легнете да спиете.

Booking.com INT Bitcoin Exchange CEX.IO
loading...