Неоспорни тврдења за секој хороскопски знак | Овните – најлоши возачи, Близнаците – најчести пациенти, Биковите – омилени шефови

3642
Booking.com INT

Ви нудиме да прочитате некои невообичаени факти добиени од статистиката и истражувањата поврзани со хороскопските знаци.

Bitcoin Exchange CEX.IO

Дали сте знаеле дека најголем процент на победници во различни квиз натпревари се меѓу Близнаците, дека Скорпиите се најсреќни кога ќе падне ноќта, дека меѓу Вагите има најмногу убави луѓе, и дека навидум строгите Јарци се добри музичари?

Податоците на британската и германската Националната асоцијација на возачите сведочат дека Овните водат во бројот на автомобилските несреќи, а повеќето поп ѕвезди се родени во знакот на Лав!

Прочитајте повеќе слични факти во следниот текст:

ОВЕН

* 1. Овните не можат да се пофалат со особен успех во водење деловни преговори и во одржување на деловна соработка. Не толерираат муватори, нечесни луѓе, оние кои лажат, па без двоумење ќе им кажат што мислат за нив… и така ќе го прекинат односот.

* 2. Резултатите од истражувањето покажуваат дека малите Овни напредуваат во групата деца кои не се откажуваат од зададената цел. Дури и ако им се даде задача на која не се дораснати и при тоа изразите сомнеж во нивниот успех, нема да се смират сѐ додека не ја решат, и не ви го докажат спротивното.

* 3. Истражувањата покажуваат дека главните причини зошто Овните ќе ја раскинат врската се: рамнодушност на партнерот, предвидливост на однесувањето и недостаток на страст. Овие особини вљубените Овни ќе ги доживеат како ладен туш.

* 4. За причините кои довеле до распаѓање на бракот, Овните често наведуваат постојана контрола, изливи на љубомора и копање по џебовите од страна на нивните партнери.
* 5. Овните се најнестрпливите возачи. Податоци на британската и германската Националната асоцијација на возачи сведочат дека припадниците на овој знак водат во бројот на сообраќајни несреќи предизвикани од престигнување и непочитување на црвено светло.

* 6. Ќе ги препознаете по чекорите… Членовите на овој знак имаат држење натпросечно исправено, а чекорот е цврст и решителен. Иако ги мачи гихт се обидуваат да не одат згрбавено, а благодарение на честите прошетки живи се и активни до длабоката старост. Тие ретко ги посетуваат лекарите отколку припадниците на другите хороскопски знаци. Грипот и високите температури се нивните најголеми непријатели, а моќта на волјата и пркосот се најдобрите сојузници во борбата против болеста.

БИК

* 1. Биковите заземаат висока позиција на скалата на омилени шефови. Многу ги ценат талентите и способностите на своите подредени и сметаат дека е важно да се наградуваат вредните, доверливите и лојалните работници.

* 2. Биковите се најдобри домаќини дури и на работното место. Штом ќе влезете во нивната канцеларија ќе ве послужат со кафе за време на работниот разговор нудат скапи пијалоци или колачиња, а преговорите ги завршуваат во ресторан познат по одлична кујна.

* 3. Анкетата спроведена на илјадници брачни двојки укажува на заклучок дека Биковите се подготвени најдолго да чекаат лицето на кое му се додворуваат да им возврати љубов. Астролошкото објаснување на тој феномен е трпеливоста и посветеноста на Бикот.

* 4. Истражувањата во кои се користени снимки од Холивудските забави покажуваат дека Биковите почесто отколку другите знаци саканата личност посесивно ја држат околу половината при запознавање или при влегување во сала, постојано ја следат во чекор и се муртат ако танцува со некој друг.

* 5. Кога се интересираат за некое хоби, Биковите најчесто се посветени на одгледување на коњи, пчели или цвеќиња. Меѓу нив е завиден број колекционари на вредни слики и ретки поштенски марки.

* 6. Најмногу сакаат да доаѓаат на работа пред почетокот на работното време за да пијат кафе во тишина и да планираат детален работен ден. Причината за ова е јасна. Тие не толерираат паника и нервоза и кога некој ги брза или ги прекинува во работа.

* 7. Тие немаат високо мислење за луѓе кои користат евтини мириси, кои носат облека од вештачки материјали или кои живеат во домови чија архитектура и внатрешен дизајн одаваат лош вкус.

БЛИЗНАЦИ

* 1. Близнаците се господари на комуникацијата, па ќе почнат да комуницираат побрзо од другите знаци на јазикот на земјата во која се нашле. Течно зборуваат неколку јазици, а исто така се сметаат за одлични преведувачи.

* 2. На психолошките тестови за хумор Близнаците постигнуваат одлични резултати. Тие се “банки” на шеги и досетки. Баналните ситуации умеат да ги прераскажат така што слушателите “умираат од смеа”, па нивното присуство на забавите е синоним за успешна вечер.

* 3. Ако заклучат дека имаат повеќе корист од занимавање со некое хоби отколку од нивната професионална определба, ќе бидат целосно посветени без жалење. Повеќето од нив се во групата кои постигнале многу во работата која во почетокот била сметана за привремена.

* 4. Истражувањата покажуваат дека близнаците се најчести во групата на оние кои во подоцнежните години го задржуват младешкиот изглед и стил на облекување или носат смели тонови и модни додатоци кои се во тренд.

* 5. Ним никогаш не им е доволно од љубов, за што сведочи податок дека се венчаваат во домовите за стари лица повеќе од припадниците на другите знаци. Ниту неколку промашени бракови за нив не се причина уште еднаш да изговорат судбоносно “да”.

* 6. Решавање загатки и учество во квизови се омилена забава на Близнаците. Според една американска студија, далеку најголем процент на победници на различни квиз-натпревари се роден во овој знак.

* 7. Им треба повеќе време да ги решат секојдневните проблеми отколку на припадниците на другите хороскопски знаци. Тие посветуваат премногу внимание на детали и анализи, дури и побавно ја согледуваат целината на проблемот.

Рак, Лав и Девица

Booking.com INT Bitcoin Exchange CEX.IO
loading...