Овие пет парчиња облека мора да ги имате пред 30-та година!

1273
Booking.com INT

Постојат неколку парчиња облека кои секоја жена треба да ги има до своите 30-ти години.

Bitcoin Exchange CEX.IO

Жените и нивната поврзаност со облеката веќе долго време се познати. Секоја сезона модните трендови се менуваат, а жените својот гардеробер го обновуваат со нови модни комбинации. Постојат неколку парчиња на облека кои секоја жена треба да ги има до своите 30-ти години:

  • Неутрални чевли со ниски/високи потпетици

Салонките се идеални обувки за речиси сите прилики. Достапен во петиците на секоја височина, а оставаат префинет впечаток. Од обични фармерки до струкирани фустанчиња, можете да ги усогласите со различни парчиња на облека. Најдобар избор се чевли со црна или неутрални бои и, се разбира, оние кои ви се најудобни.

  • Костим

Без оглед на работното место, во вашиот шкаф треба да имате палто и здолниште/панталони. Оваа комбинација ќе ви затреба порано или подоцна во животот, а пригодна е за повеќето од настаните.

  • Капут

Капут со неутрална боја одговара на повеќето комбинации. Дава гламурозен и сериозен изглед, а омилено е парче облека од женската популација со децении.

  • Торба за сите прилики

Големите торби сѐ уште се многу актуелни, а одговараат на секој styling. Исто така, доволно е голема за да послужи за еден куп мали нешта што жените обично ги имаат во торбата.

  • Очила за сонце

Очилата за сонце често ја “креваат” целата комбинација. Без оглед на сезоната, трендсерките сакаат да носат очила за сонце штом се појават првите знаци на добри временски услови.

Booking.com INT Bitcoin Exchange CEX.IO
loading...