ОВОЈ ДОМАШЕН ЛЕК МОЖЕ ДА ГИ ИЗЛЕЧИ ХЕМОРОИДИТЕ ЗА 24 ЧАСА! НАПРАВЕТЕ ГО САМИ …

10018
Booking.com INT

Луѓето кои имаат хемороиди знаат колку можат да бидат болни. Како и да е, важно е да одите на лекар и да го проверите тоа.

Bitcoin Exchange CEX.IO

Хемороидите често се јавуваат поради многу седење и затоа често движете се. Не си дозволувајте да ја запуштите оваа состојба. Во оваа статија ќе ви покажеме едно многу ефикасно решение за овој проблем.

Потребни состојки

  • 20 g ланолин
  • 2 g мед
  • ветки од роза (од 2 рози)
  • 10 g сечкана камилица
  • 25 ml масло од пченични никулци

Подготовка

Ветките од рози, маслото од пченичните никулци и камилицата ставетеги да се варат во вода 20 минути

  • Оставете да се излади и процедете
  • Додадете го медот и ланолинот, добро промешајте
  • Смесата ставете ја во фрижидерот за да зацврсти

Примена

  • Смесата нанесувате ја еднаш дневно на областите погодени од хемороиди.

По некое време ќе забележите значително подобрување.

Информирајте се за природните лекови, бидејќи тие се многу поефикасни од класичните. Хранете се здраво, бидете физички активни и надминете ги штетните навики. Ќе ви биде подобро.

Booking.com INT Bitcoin Exchange CEX.IO
loading...