Од денеска до сабота “Огин го гори Брезово“| Табели со раст на температурата

1046
Booking.com INT

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло.

Bitcoin Exchange CEX.IO

Попладне на повеќе места ќе има услови за појава на нестабилност со пороен дожд и грмежи, не е исклучено локално овие процеси да бидат и поинтензивни. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Минималната температура ќе се движи во интервалот од 11 до 20 степени, а дневната од 30 до 37 степени.

Во Скопје и околината слично време со минимална температура од 18 степени, а максималната ќе достигне до 35 степени.

Ултравиолетовото зрачење ќе биде многу високо, а вредноста на УВ индексот ќе изнесува 9.

Booking.com INT Bitcoin Exchange CEX.IO
loading...