Осуммина повредени примени во Градска болница

1068
Booking.com INT

Седум лица со повреди на главата и едно со повреда на колено се примени вечерва на Клиниката за хируршки болести „Свети Наум Охридски“ (Градска болница), изјави за МИА директорката на таа јавна здравствена установа Јасминка Чабуковска.

Bitcoin Exchange CEX.IO

Таа рече дека од осуммината примени на Клиниката само едно лице кое имало потрес на мозокот е хоспитализирано, но е во добра општа состојба.

Во Ургентниот центар и во Градската општа болница „8 Септември“ вечерва не е донесен ниту еден повреден, изјавија од тие две јавни здравствени установи.

mia.mk

Booking.com INT Bitcoin Exchange CEX.IO
loading...