Палачинки со таан мед и смути од шумско овошје

1332
Booking.com INT

Вкусни и хранливи …

Bitcoin Exchange CEX.IO

Потребно

 • 1 јајце
 • 3 лажици остро брашно
 • 2 лажици меко брашно
 • млеко, по потреба
 • прстофат сол
 • 1 лажица масло
 • 1/2 лажиче шеќер
 • готова таан паста 
 • шумско овошје
 • мед
 • банана
 • јогурт

Подготовка

 • Во еден сад измешајте ги јајцето, брашната, млекото, маслото и сол и шеќер.
 • Испржете ги палачинките во малку намастена тава.
 • Намачкајте ги со тахини паста и мед.
 • Во блендер ставете ги шумското овошје, бананата, мед и јогурт и убаво измелете ги.
 • Сервирајте ги филуваните палачинки со здравото смути од шумско овошје.
Booking.com INT Bitcoin Exchange CEX.IO
loading...