Педикир не ви е потребен, а еве што треба да направите за да имате совршени стапала

12966
Booking.com INT

Потребно е да водите сметка за своите стапала. Ќе ви покажеме едноставен начин на кој ќе ги исчистите мртвите клетки од стапалата и ќе ги направите убави.

Bitcoin Exchange CEX.IO

Не ви се потребни скапи третмани туку само состојки од кујната. Земете сад и во него ставете 2 чаши млеко и потопете ги стапалата. Потоа додадете малку сода бикарбона и исчеткајте ги нозете.

Ќе бидете многу задоволни со резултатите и нема да има потреба од скапи третмани. Добро исушете ги стапалата, бидејќи на влажно се создаваат габи. Подоцна, само нанесете крема за хидратација.

Ако сте дијабетичар, внимавајте на вашите стапала. Носете удобни чевли, бидејќи раните се опасни. Особено на стапалата, затоа проверувајте ги.

Booking.com INT Bitcoin Exchange CEX.IO
loading...