Подобрете ја вашата меморија со оваа мешавина

799
Booking.com INT

За подобро помнење, луѓето би направиле се, па така се измислени илјадници начини, методи, формули. Да проследиме еден старински, народен рецепт којшто е и корисен за Вашата меморија, и сладок при консумација…

Bitcoin Exchange CEX.IO

Состојки

  • 500 грама ореви
  • Еден килограм мед
  • Половина килограм морков
  • Два лимона
  • 50 грама рен

Подготовка: Во медот додајте ги оревите сомлени, ситно изрендан или измиксиран морков, лимонов сок и изрендан рен. Смесата чувајте ја во тегла. Се зема по една лажица пред секој оброк.

Booking.com INT Bitcoin Exchange CEX.IO
loading...