Пожар во зоолошка градина во Лондон | Видео

866
Booking.com INT

Повеќе од 70 пожарникари се обидуваа да го изгаснат пожарот што избувна утрово во зоолошката градина во Лондон. Нема информација дека некои од животните настрадале во пожарот, само едно се води за исчезнато.

Bitcoin Exchange CEX.IO

Пожарот избувна во кафулето и продавната кои се дел од зоолошка градина, соопшти противпожарната служба.

Вработените во зоолошката градина ги преместиле животните на безбедно место, а околу три часа подоцна пожарот бил локализиран.

hmetro.co.uk/mia.mk

Booking.com INT Bitcoin Exchange CEX.IO
loading...