Полицијата дојде по трупот, а тој се разбуди (видео)

2178
Booking.com INT

Момче со име Хорхе од Перу толку се опијанил што заспал полугол покрај река. Пијаниот 25-годишник го здогледале локалните жители, а убедени дека е починат, повикале полиција.

Bitcoin Exchange CEX.IO

Со оглед на тоа дека Хорхе целосно бил пропаднат во калта, полицајците едвај го извекле, а се разбудил дури кога почнале да го мијат.

– Ништо не направив, промрморел кога видел што се случува околу него.

– Можел да умре од труење од алкохол или хипотермија, изјавил извор за Дејли Мејл, а локалните медиуми нагаѓаат дека Хорхе залутал до реката, заглавил во калта па заспал.

Booking.com INT Bitcoin Exchange CEX.IO
loading...