Пороен дожд и грмежи

1535
Booking.com INT

Македонија попладнево ја зафатија поинтензивни врнежи од дожд, проследени со електрични празнења.

Bitcoin Exchange CEX.IO

На одредени места се очекува да наврнат над 35 литри на метар квадратен дожд, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Поројни врнежи со грмежи има во Скопје. Стабилизирање на времето ќе има во доцните ноќни часови.

Related image

Booking.com INT Bitcoin Exchange CEX.IO
loading...