Принцезата Дијана | 15 изданија на кралицата на стилот за кои денес се зборува

1135
Booking.com INT

Дијана, принцезата од Велс, е родена на 1 јули 1961 година, во англискиот Норфолк. Сакана принцеза и хуманитарка, денес би го прославила својот 56-ти роденден. Поради нејзинот елегантен стил запаметена е како модна икона.

Bitcoin Exchange CEX.IO

На денешен ден пред точно 56 години се родила Diana Spencer, на сите повеќе позната како принцезата од Велс.

Саканта “принцеза на срце”, како што ја нарекувале Британците, станала миленик на нацијата откако се омажила за принцот Чарлс. За животот оваа ранлива принцеза била олицетворение на хуманост и пријатна личност од студениот британски двор.

Благодарение на својот женствен и елегантен стил станала вистинска икона на стилот и го привлекувала вниманието при секое појавување во јавност или службено патување.

Денес се сеќаваме на нејзините модни изданија, кои ќе останат засекогаш модна инспирација за идните генерации на жени кои сакаат дамски и префинети идоли.

Booking.com INT Bitcoin Exchange CEX.IO
loading...