Природен лек за детоксикација на организмот

710
Booking.com INT

Нашите црева се многу важни и би требало одвреме навреме да ги прочистиме од отровите кои се таложат во нашиот организам.

Bitcoin Exchange CEX.IO

Здрава храна ни е неопходна, а доколку немаме навика да ги следиме тие правила, еве еден природен лек што може да помогне…

Состојки

  • 5 филџани вриена вода
  • 100 грама сливи
  • 100 грама урми

Подготовка

  • Во зовриената вода ги ставаме урмите и сливите. Оставете ги 15 минути, а потоа извадете ги да се изладат.
  • Се зема по една лажица наутро, на празен желудник.
Booking.com INT Bitcoin Exchange CEX.IO
loading...