ПСЖ прв финалист на Ф4 во Келн

511
Booking.com INT

Францускиот ракометен првак Пари Сен Жермен е првиот финалист на „фајнал фор“ турнирот во Келн, откако попладнево го совлада унгарски Веспрем со 27:26.

Bitcoin Exchange CEX.IO

Парижаните ја имаа контролата на резултатот и беа во водство од најголемиот дел од мечот, најмногу со три голови разлика и на крајот во драматична завршница стигнаа до победата.

Веспрем пред крајот на првото полувреме успеа да изедначи и на пауза се отиде со 11:11, но тоа не му успеа во финишот кога не реализира напад за продолженија.

Од 18 часот почнува второто полуфинале во Лигата на шампионите во кое ракометарите на македонскиот првак Вардар за противник ќе ја имаат екипата на Барселона.

Booking.com INT Bitcoin Exchange CEX.IO
loading...