Родителите објавиле шокантна фотографија од својот син | Тој им кажал: “сликајте” и починал

9492

Braiden Prescott (7) почина од ретка форма на рак, а неговите родители Steph (26) и Wayne Prescott (38) споделија фотографија на социјалните мрежи да ја подигнат свеста за значењето на раното откривање на раните симптоми на рак.

Родителите на момчето кое почина од рак објавиле и споделиле фотографија која на сите им ги скршила срцата. Неговата мајка го сликала додека бил во рацете на својот татко неколку моменти пред да почине.

Braiden Prescott (7) почина од ретка форма на рак, а неговите родители Steph (26) и Wayne Prescott (38) споделија фотографија на социјалните мрежи да ја подигнат свеста за значењето на откривањето на раните знаци на рак.

Погледнете го видеото:

На малиот Braiden му беше дијагностициран невробластом кога имал две години. Неговата мајка Steph вели дека чувствувала дека нешто не е во ред уште кога имал шест месеци. Braiden имаше тумори на вилицата и не можел правилно да изговара зборови. Со денови воопшто не зборувал.

Храброто момче бил подложен на дури 11 различни видови на хемотерапија, а бил и на лекување во САД. За жал, неговото тело веќе не било во состојба сето тоа да го издржи. Само неколку минути пред да почине Braiden, Steph фотографираше како Wayne го држи детето во скутот.

loading...