Руски монах открил природен лек за сите болести | др. Иван Павлович Неймивакин проверил и спровел во широка употреба | Видео

2192

Ова не е приказна за духовно просветлување, туку има научна основа.

21. век, технологијата напредува, си го олеснивме животот максимално, измисливме вештачка интелигенција, патувавме до Месечината … Сепак, живееме во време кога има сè повеќе болести кога ракот е раширен, а децата умираат од сериозни заболувања. Како е ова возможно? Има толку многу лекови, а ние во суштина не успеавме да си помогнеме.

Сведоци сме на зголемен број на надри лекари, кои ќе ни понудат алтернативен начин на лекување. Се чини дека и светот станал продуховен, па се почесто наидуваме на идеи дека со правилна примена на различни техники и позитивно размислување може да спречиме проблеми и болести да влезат во нашите животи. Сепак, болестите продолжуваат да се шират низ светот и да предизвикуваат толку многу маки.

Дојдовме до рецепт за кој тврдат дека може да ги спречи причините за сите болести. Да, баш за сите, и оние кои се најтешки. Она што е зачудувачко во оваа приказна, е неговата едноставност. Нема да ви требаат илјадници евра, егзотични патувања и посети на различни гуруа, како и прегледи во модерно опремени болници.

Имено, изворот кој сака да остане анонимен, го споделил со нас своето искуство.
Станува збор за човек кој е инженер, а живее и работи во Москва веќе десет години. Како што Русите се познати како многу религиозен, православен народ, така во Русија постојат голем број на цркви и манастири кои рефлектираат силна духовност. И нашиот извор одвоил време да го посети познатиот руски, Боровски манастир, и да поразговара со еден свештеник кој на многумина им помогнал со своите совети и рецепти за здрав живот.

Не судете премногу брзо – ова не е приказна за духовно просветлување, туку има научна основа. Така, нашиот извор разговарал со свештеник, кој му дал практични совети за тоа како да одржи совршено здравје, а потоа сето тоа научно и го проверил. Станува збор за неколку намирници кои ги имаме дома, а за кои не сме ни свесни колку се всушност лековити.

Листата и рецептите изгледаат вака:

1) Сода бикарбона
Еднаш дневно, рамна лажичка сода бикарбона треба да се стави во чаша вода и да се пие. Но, тука мора да се обрне внимание на тоа дека содата е за јадење, односно да не содржи алуминиум во себе, па затоа е најдобро да се купи во аптека. За почеток не е лошо да се започне со мала доза, со половина лажица. Ова би било најдобро да се прави навечер.

2) Хидроген пероксид 3%
Три до пет капки од оваа супстанца треба да се разматат во една чаша вода и да се испие. Најдобро е тоа да се прави наутро.

3) Зелен чај
Еден шолја од овој чај, кој е прогласен за најздравениот пијалок во светот, треба да се пие секој ден.

tea cup

4) Лук
Иако многумина не го сакаат и го избегнуваат поради силниот мирис, добро е познато дека лукот е природен пеницилин. Доволно е еден чесен, кој треба да се исецка на мали коцки и да се остави за неколку минути да се просуши. Со цел да се избегне непријатниот мирис, овој подготвен лук може да се измеша во чаша јогурт или кисело млеко. Русите го пијат со вода.

5) Вода
Нема потреба да се зборува за водата, јасно им е на сите колку е здрава. Сепак, акцентот тука е ставен на следниот параметар – pH вредност. Идеална pH вредноста на водата што ја консумирате треба да биде 7,42, но може да оди до 8. Всушност, токму таква pH вредност е базна, што е важно, за да во организмот не се создава кисела средина, која е погодна за развој на рак.

Бидејќи човекот е од науката, нашиот извор го прифатил сето ова со одредена доза скептицизам, и одлучил малку да се позанимава со научните ставови. Истражувајќи, дошол до познатиот др. Иван Павлович Неумивакин, доктор по медицински науки, професор, шампион на руската медицина во космонаутика, основач на првата болница на руски вселенски брод. И што е најважно тука, кој го развил својот сопствен систем на лекување со вода и сода. Бидејќи бил задолжен за здравјето на астронаутите при заминувањето во вселената, тој се грижел нивното здравје да биде во совршен ред.

Истражувајќи ја работата на д-р Неумивакин, изворот беше шокиран кога дошол до сознание дека прославениот руски лекар зборува за истите оние рецепти до кои дошол во разговор со свештеникот. И не само туку така зборува за нив, туку и научно докажал дека се ефективни.

др. Иван Павлович Неймивакин

На YouTube може да се најдат голем број на документарни филмови на доктор Неумивакин, во кои тој ги анализира во детали придобивките од хидрогенот и содата бикарбона. Тој наведува многу примери и научни студии со кои покажува колку овие супстанции се навистина чудотворни. Докторот детално ги објаснува хемиските карактеристики на овие супстанции, како тие делуваат на организам и како го лекуваат.

Нашиот извор и неговото семејство ги користат овие рецепти секој ден веќе една година. Неговата ќерка вели дека сите драстично го зајакнале својот имунитет.
“Ние сме сите здрави, нашиот имунолошки систем е одличен. На пример, минатата зима, кога имаше најголем проблем околу вирусите, декември, јануари … Пред една недела бев во опкружување на луѓе кои беа многу болни и јас мислев дека сум готова! Дека нема шанса да не ме закачи … Сепак, ништо! Апсолутно ништо”, рече таа.

loading...