Се носи пастелно | Чевлите во овие бои ќе доминираат во наредните месеци

884
Booking.com INT

Минатата година бевме сведоци на големото враќање на трендот на белите чевли. Иако негативната репутација во модната ера на 80-тите години успешно беше решена, во наредните месеци најголема конкуренција ќе претставува трендот кој својата слава, исто така, ја доживеа во 80-тите години.

Bitcoin Exchange CEX.IO

Тоа е тренд на чевли во пастелни тонови кои, како бели верзии, честопати предизвикуваат големи дебати во модата.

Дека трендот на чевли во пастелни нијанси навистина ќе доминира во пролетната сезона, доволно е да се погледне во претстојните колекции на дизајнерските имиња како Викторија Бекам и пролетната понуда на high street брендовите.

Поранешната Спајс девојка, а денес успешен моден дизајнер Викторија Бекам е една од главните виновници за враќањето на пастелните нијанси на чевлите, како виолетовата, сината, розовата и бојата на фстаци.

Во колекцијата за новата сезона пролет/лето Викторија Бекам на модната писта претстави мноштвото чевли со високи потпетици во пастелни нијанси, а high street брендовите како што се шпанската Зара и шведскиот H&M, одлучиле да го следат нејзиниот пример, па лансирале многу модели со пастелни чевли по пристапни цени.

Според зборовите на модните експерти, ако сте доволно храбри – размислете за носење пастелни чевли со торба со идентични нијанси или во комбинација со парчиња облека во тие нежни тонови.

Booking.com INT Bitcoin Exchange CEX.IO
loading...