Симнала 90 килограми за осум години | Фото/Видео

3116
Booking.com INT

Џесика Валитуто, девојка од Рио де Жанеиро, пред осум години имала 150 килограми, а денес е вистински Инстаграм симбол.

Bitcoin Exchange CEX.IO

Таа пред скоро една деценија се вртела во својата безизлезност, и на крај решила да го оперира желудникот. Откако добила помал желудник, Бразилката ослабела 90 килограми, па така стана инспирација за многу девојки со слични проблеми кои ја следат на Инстаграм.

По операцијата, Џесика почнала и да вежба со личен тренер кој ја составил и нејзината диета и систем на исхрана. Тој режим трае до ден денешен, и таа нема намера да прекине.

🤔Até quando chorar pelo leite derramado? Não sei você…mas eu não costumo me demorar não! Sabe o que é? É que já está feito mesmo… Não dá pra ser evitado. O que dá pra ser feito, é ser corrigido! O que é diferente… Cuide para não derramar os próximos!!! E siga…apenas isso! Siga! 💃🏻 . . (🔴90 kg eliminados eliminados, reengordei muitas vezes, e voltei, Bariátrica feita em 2010, cirurgia plástica reparadora feita em 2014( abdominoplastia em âncora, e maxtopexia com próteses, SEM LIPOASPIRAÇÃO, somente para retirar a pele excedente!🔴) . . . . #90kgeliminados #lifestyle #dieta #lowcarb #emagrecimento #emagrecer #cirurgiaplastica #niterói #niteroi #cirurgiareparadora #esteticaesaude #abdominoplastia #gastroplastia #bariatrica #cirurgiabariatrica #digitalinfluencer #maxtopexia #antesedepois #inspiration #bodytransformation #Weightlossinspiration #beforeafter #weightloss #riodejaneiro #superacao #motivation #inspiration #gymmotivation #beforeandafter #nopainnogain #Brasil . . . . ⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡

A post shared by Jessica Valitutto ⚡ (@jessicavalitutto) on

Поради сето тоа, девојката денес е непрепознатлива.

– Упорност, работа и трпение. Јадете здраво, вежбајте и не се откажувајте. Зашто ако престанете, сигурно ќе се вратите во состојбата во која сте биле претходно, вели Џесика.

Booking.com INT Bitcoin Exchange CEX.IO
loading...