Таа е ПРВАТА жена во историјата која родила 8 БЕБИЊА | Еве како изгледаат денес

22961
Booking.com INT

Дали се сеќавате на мајката која родила осум бебиња во 2009 година? Пред ни таа имала уште шест деца кои живееја со неа. Погледнете што се случува денес со нив и како напредуваат.

Bitcoin Exchange CEX.IO

Натали Sulman во 2009 година родила осум бебиња, и тоа беше шокантна вест за Америка, бидејќи тоа пред ова се случило само еднаш. Сите бебиња се родени живи.

Докторот на Натали, д-р. Камрава, всадил 12 ембриони во нејзината утроба, за што подоцна ја загубил лиценцата. Обично се пресадуваат 2-3 ембриони.

Во тоа време, Натали, која беше разведена, имала шест деца кои живееја со неа.

Имињата на нејзините осум бебиља се: Ное, Малија, Исаија, Нарија, Џона, Макај, Џосаја, Џеремаја.

Натали е одлучена да се бори за своите 14-те деца. Таа планирала да се врати на училиште и финансиски да ги обезбеди своите деца, без помош на јавноста.

“Знам дека ќе бидам во можност сѐ да им овозможам кога ќе го завршам училиштето. Во колку само би седела и гледала телевизија, без работа не би обезбедила подобра иднина за своите деца, тоа би било премногу себично.” – објасни таа.

Натали неколку пати се појавувала во јавноста за да оствари финансиска помош, а потпишала и договор за нејзино ријалити шоу. За жал, шоуто никогаш не е снимено.

Мора да признаете дека преубаво е да се видат овие осум бебења како растат пред вашите очи!

Дали мислите дека сте стари?

Неодамна, “бебињата“ го прославија својот осми роденден и се чини дека напредувале многу добро!

Деновите ги поминуваат во јадење вегетаријанска пица и колачи, а времето го поминуваат во градинка.

Се чини дека ова е многу забавен роденден!

Натали сега живее во мала куќа со три спални во близина на Лос Анџелес со четиринаесет деца.

Да се има дете е многу голем предизвик, но веруваме дека на Натали сега ѝ е полесно кога децата се малку пораснат и поодговорни.

А да не спомнуваме и тоа дека веќе нема потреба за менување пелени.

Драго ни е што нејзиното семејство ѝ оди добро и дека со нив сè е во ред!

Image source: trending-buzzz.net

Booking.com INT Bitcoin Exchange CEX.IO
loading...