ФБИ одлучи да не покренува обвиненија против Бред Пит

1193
Booking.com INT

Федералното истражувачко биро на САД (ФБИ) одлучи да не покренува обвиненија против холивудскиот актер Бред Пит поради наводно семејно насилство, односно скандал којшто наводно се случил на приватниот авион, пренесува ТАСС.

Bitcoin Exchange CEX.IO

ФБИ сношти излезе со соопштение дека по првичната истрага, е решено таа да се прекине. Според извори запознаени со обвиненијата, тие се однесуваат на поведението на Бред Пит кон неговиот 15-годишен посинок Медокс за време на рекреативен лет во септември. Неколку дена подоцна, Анџелина Џоли поднесе документи за развод.

Нејзиниот адвокат изјави за јавноста дека таа тоа го прави „во име на семејството“. Портпаролот на Пит одби да одговори на таквите коментари.

Старателството за шесте деца на двојката е главното прашање во бракоразводната парница.

%d0%bc%d0%b0%d0%b4%d0%be%d0%ba%d1%81-%d1%9f%d0%be%d0%bb%d0%b8-%d0%b1%d1%80%d0%b5%d0%b4-001

Џоли бара целосно старателство, а нејзиниот поранешен сопруг – заедничко старателство. Процесот се води во суд во Калифорнија.

Booking.com INT Bitcoin Exchange CEX.IO
loading...