Филмски бакнеж меѓу Трамп и Нетанјаху осамнаа на ѕид на Западниот Брег

489
Booking.com INT

На ѕид на Западен Брег осамна нов графит, на кој американски претседател Доналд Трамп и израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху се прикажани како се бакнуваат.

Bitcoin Exchange CEX.IO

Авторот на графитот е Австралиец, кој себеси се нарекува Лушсукс. Тој вели дека графитот е насликан за да укаже на Палестинците кои се „затворени во оваа област”.

– Ѕидот е порака за себе. Не морам да пишувам „Ослободете ја Палестина” или нешто друго, бидејќи луѓето едноставно ќе го игнорираат тоа, изјави авторот на графитот.

mia.mk

Booking.com INT Bitcoin Exchange CEX.IO
loading...