Фрапе од шумско овошје

574
Booking.com INT

Лесно и едноставно за подготовка со само две состојки, банана и шумско овошје …

Bitcoin Exchange CEX.IO

Потребно
*1 зрела банана
*2-3 раце смрзнато шумско овошје
*1/2 лажиче рогач во прав
*листови свежо нане, по желба

Подготовка

– Сите состојки ставете ги во бленер и убаво иситнете ги.

– Пред да го послужите ова освежително фрапе убаво изладете го во фрижидер.

Booking.com INT Bitcoin Exchange CEX.IO
loading...