Хороскопски знаци кои не се поднесуваат

6068
Booking.com INT

Некои хороскопски комбинации се создадени за љубов, некои се идеални за пријателства. За овие двојки најдобро е никогаш да не се сретнат.

Bitcoin Exchange CEX.IO

Ако се најдат на исто место, караницата е загарантирана.

Овен

Тие не сфаќаат дека некој нешто не може, а кога се со Близнаците – e тие им се трн во око.

Бик

Биковите тешко можат да ги разберат Јарците.

Близнаци

Темпераментните и комуникативните Близнаци многу тешко пронаоѓаат заеднички јазик со Рибите.

Рак

Полни со љубов, нежни и чувствителни Раковите понекогаш не се согласуваат со темпераментите Скорпии.

Лав

Лав со Лав е невозможна комбинација. Толку многу желба за внимание не може да има во иста просторија.

Девиица

Ако Девицата се сретне со друга Девиица, се создава хаос. А Девииците не го поднесуваат тоа.

Вага

Ниту еден знак не сака искреност како Вагата. Сосема спротивно од Овнот. Тоа е една од причините зошто тие знаци не се толерираат.

Скорпија

Водолиите ги полудуваат Скорпиите затоа што премногу сонуваат.

Стрелец

Стрелците не поднесуваат досада и ред, па затоа не се пронаоѓаат со Раковите и Девиците.

Јарец

Дволичните Ваги никогаш не се добар избор за Јарците.

Водолија

Биковите, кои секогаш амбициозно ги следат сите правила и имаат организиран живот, на сонувачите во знакот на Водолија им одат на нерви.

Риби

Креативната и емоционалната природа на Рибата не го трпи премногу гласниот и еуфоричниот Стрелец.

Booking.com INT Bitcoin Exchange CEX.IO
loading...