Чаша полна живот | Пченица со ореви, суво грозје и мед

1012
Booking.com INT

Еве уште една мешавина на здравје која лесно и брзо може да се подготви, а е благотворна за зимскиот период од годината кога ја губиме снагата, свежината и концетрацијата.

Bitcoin Exchange CEX.IO

Секоја од овие намирници се благодет за нашиот организам. Не бидете мрзливи, излезете на миг и зграпчете ги, ги има во секој супермаркет, пиљара, а за пазарите и да не зборуваме.

За денот да ви помине без тешкотии пружете си фино и слатко, здраво задоволство …

Потребно (за 1 порција)

  • 100 гр сварена пченица
  • 2-3 лажичиња мед
  • 1 полно лажиче суво грозје
  • 2 лажичиња сечкани ореви

Потребно

  • Измешајте ги сите состојки и сипете ги во чаша или некој украсен сад.
  • Прелијте ги со мед и послужете.
Booking.com INT Bitcoin Exchange CEX.IO
loading...