Шокантна исповед на една водителка | Јас сум проститутка и заработувам по пет илјади долари за една ноќ! Видео

797
Booking.com INT

Австралиската јавност беше шокирана кога познатата новинарка и водителка и мајка на две деца, Аманда Гоф (40) јавно призна дека со години работи како елитна проститутка во Сиднеј и оти своите услуги го наплаќа по 800 долари за час, односно пет илјади долари за една ноќ!

Bitcoin Exchange CEX.IO

Аманда во интервју за емисијата „Сандеј Најт“, раскажа дека преку ден работела во медиумите, меѓу останатото пишувала за угледни списанија, како „Ин стајл“, „Превеншн“ и „Њу ајдиа“, а ноќно време како ескорт дама.

voditelka6-001

Својата тајна кариера ја почнала во еден бордел во Сиднеј, а една и пол година подоцна се осамостоила и отворила своја агенција. Гоф, која во својата втора професија е позната како Саманта Икс вели дека и било мошне напорно да жонглира меѓу двата различни животи.

Нејзиното признание го предизвика вниманието и на светската јавност, поради што таа гостуваше на националната австралиска телевизија.

voditelka5-001

Таа вели дека долго време размислувала дали воопшто да излезе во јавноста со ваков вид на признание, а посебно се плашела од тоа како сето тоа ќе влијае на нејзините две малолетни деца.

Нејзиние деца на возраст од пет и седум години одат во одделение со деца, чии родители се или геј или го промениле полот и за тоа никој не ги осудува. Токму од тие причини Аманда одлучила да признае со што се занимава и со тоа да ги разбие предрасудите за проститутките.

Четириесет годишната Аманда вели дека пред своите деца никогаш не го користела Алтер егото, Саманта Икс, како и дека разговарала со психолог а тоа, како сето тоа би можело да влијае врз нив.

voditelka4-001

На прашањето зошто ја напуштила успешната кариера на новинарка, таа како една од причините го навела токму мајчинството.

– Бев уредничка за убавина, а сметките не можете да ги платите со кармини. Всушност ми се смачи од тоа да не ги гледам децата. Сега можам да поминам повеќе време со нив и можам да им е посветам повеќе, вели таа и додава дека ја има поддршката на својата околина.

voditelka2

На работа оди до три пати неделно. Верувале или не во 60 отсто од слуачите, како што вели таа, не мора сексуално да ги задоволува клиентите.

– Баш долго време не сум имала секс. Претежно зборувам со нив. Јас сум нешто како гол терапевт. Тоа не е работа за секого, но е за мене. Среќна сум додека го работам и со тоа никого не загрозувам, додава таа.

 

Booking.com INT Bitcoin Exchange CEX.IO
loading...