10 корисни интернет трикови кои ќе ви послужат кога – тогаш во вашиот живот

7493
Booking.com INT

Благодарение на интернетот, дознавме многу совети и трикови кои можат да нѝ го олеснат животот и да ги направат секојдневните задачи многу побрзи, полесни и позабавни.

Bitcoin Exchange CEX.IO

Сепак, сѐ уште не се откриени сите тајни и затоа за вас подготвивме 10 генијални трикови кои можеби досега не сте ги слушнале ниту пак виделе.

Проверете ги и уверете се самите колку се лесни и ефикасни.

1. На кутијата со песок за вашата мачка навлечете кеса за ѓубре и дури тогаш наполнете ја со песок. Чистењето ќе биде многу полесно на овој начин

2. Ако немате фластер при рака, а чевлите ви прават плускавци, исечете парче од дневна влошка и залепете го од натрешноста на чевлата.

3. За пријатен мирис во бањата, додадете неколку капки етерично масло во внатрешноста на ролната на тоалетната хартија и вашата бања ќе мириса секогаш на свежина.

4. За пријатен мирис додека шмукате прав по домот, додајте малку прашок за алиштата во кесата за прашина.

5. Измешајте сол, бибер, мелена пиперка и кари, за да добиете универзална мешавина на зачини, кои одат добро со секој оброк.

6. Двофазното средство за отстранување на шминката со леснотија ќе ги отстранат остатоците на лепак од налепниците на пакувањето.

7. Ставете ги тестерите од парфемите помеѓу чистите алишта, за да мирисаат подолго на чисто и свежо.

8. Ако поради некоја причина не сте во можност да се истуширате, исчистете ја кожата со средство за дезинфекција на раце, а потоа нанесете дезодоранс.

9. Ставете на дланка зачини во мијалникот и исплакнете со топла вода, за да вашата кујна мириса убаво. Циметот е еден од најдобрите опции.

10. Ако немате топла вода дома, вклучете ја машината за перење на 90 степени и цревото за одвод насочете го во бањата.

Предупредување: водете сметка да не се изгорите или направите поплава.

Booking.com INT Bitcoin Exchange CEX.IO
loading...