2 ГОЛТКИ И ГОТОВО | Додадете ги овие 3 намирници во кафето и редуцирајте го вишокот масти 

7954
Booking.com INT

Иако овие денови се чини дека телесната тежина не е важна, сепак има луѓе кои сакаат да бидат здрави и во форма.

Bitcoin Exchange CEX.IO

За да го постигнат ова, тие се грижат за исхраната, вежбаат и ште многу други работи, а да не се свесни дека неколку обични намирници кои сите ги имаме дома ги согоруваат мастите и помагаат во намалување на телесната тежина.

Да го земете на пример, кафето – ако ги додадеме овие состојки во него, ќе делува како согорувач на масти. Погледнете што треба да направите.

Потребно ви е:

* 2 лажици мед
* 1 лажичка цимет
* 1 лажица кокосово масло

Додадете ги овие состојки во кафето секој ден и пијте ги за најдобри резултати два пати на ден. Ова е совршен рецепт за согорување на маснотиите и забрзување на метаболизмот.

Еве зошто!

 

Booking.com INT Bitcoin Exchange CEX.IO
loading...