7 познати актери кои ја започнале својата кариера во порно филмови | Фото/Видео

2520

Патот до славата и успехот често е постлан со трње, и овие ѕвезди својата кариера пред улогата во хитовите почнале да ја градат во многу помалку ценети порно филмови.

Matt Leblanc

Пред да му улогата на Joey во Пријатели донесе светска слава, овој актер глумел во популарниот еротски серијал Red Shoe Diaries. Во една од епизодите на серијата, неговиот лик заведува секретарка и има секс со неа во лифтот.

Cameron Diaz

Со 19 години Камерон за прв пат се појавила целосно гола во секси видео со наслов “She’s no angel”. Иако со тоа го привлече вниманието, очигледно сакала нејзината кариера да започне во поинаква насока, па го тужела и во затвор го сместила творецот на видеото кој со тоа ја уценувал. Сепак, на задоволство на многуте нејзини фанови, снимката беше пуштена на интернет.

Jackie Chan

Легендата на кунг фу филмовите не секогаш глумел само во акцијски филмови и комедии – имено, 1975 година, имал улога во порно филмот “All in the family”.

David Duchovny

Пред улогата на агентот Mulder која го прославила во X-Files, Дејвид не секогаш имал сериозни ликови оптоварени со постоењето на вонземјани. Имено, тој како Мет Ле Бланк бил дел од серијата Red Shoe Diaries.

Sylvester Stallone

Тој е познат поради Роки, но малкумина знаат дека овој холивудски мангуп во младоста глумел во порнографски филм The Party at Kitty and Stud’s. Тој за ова кажал дека практично бил без покрив над главата и недостаток од пари го принудило на тоа.

Hellen Mirren

Една од најпознатите светски актерки во 1979 година која глумела во филмот “Caligula”, римскиот еп кој на крајот беше забранет поради контроверзното сценарио. Повеќето луѓе што го гледале филмот велат дека е чиста порнографска содржина.

Arnold Schwarzenegger

Овој актер поминал прилично импресивен пат од порно ѕвезда до гувернер. Во младоста тој заработувал како модел, а позирал сосема гол за геј списанието “After Dark” и, наводно, глумел и во филмот за возрасни, иако денеска е тешко да се открие трага за тоа.

loading...