7 феноменални кратки фризури кои се многу повеќе женствени и предизвикувачки отколку обичните долги коси

2800
Booking.com INT

Долгата коса понекогаш може да биде досадна. Можеби скратувањето на косата делува страшно, но кога ќе ја видите оваа колекција на најубави кратки фризури, ќе забележите дека можат да бидат подеднакво убави како и долгите фризури.

Bitcoin Exchange CEX.IO

1. Боб фризура

Постои причина зошто ова се смета за класика: вашата фризура останува модерна и свежа.

2. Обратна боб фризура

Оваа варијанта не само што ја зголемува количината на косата, туку ги истакнува контурите на лицето.

3. Боб фризури со средна должина

Комбинирање на елеганција со едноставен изглед.

4. Пикси фризура

Ова ќе ви даде забавен и разигран изглед.

5. “Машки стил”

Кратко, но женски, овој стил ви дава мангупски изглед.

6. Во повеќе слоеви

Оваа фризура комбинира обичен изглед со стил и особена женственост.

7. Експериментален пикси стил

Кратко, но многу женствено. Ова е само за најхрабрите.

Frizersko studio Grace

Booking.com INT Bitcoin Exchange CEX.IO
loading...