Бомбашки напад на концертот на Аријана Гранде во Манчестер | Видео

1273
Booking.com INT

Американската пејачка Аријана Гранде најави прекин на турнејата по бомбашкиот напад во Манчестер, по крајот на нејзиниот синоќешен концерт, јави интернет страницата ТМЗ.

Bitcoin Exchange CEX.IO

Како што пренесува ТАСС, Гранде е се уште е во шок, по загинувањето на најмалку 22 лица, од кои повеќето тинејџери.

Следните концерти од турнејата под наслов „Опасна жена“ (Dangerous Woman), беа предвидени за 25 и 26 мај, во Лондон. По настапите во Велика Британија, американската поп пејачка требаше да оди во Белгија, Полска, Германија, Швајцарија, Франција…

Бомбата во Манчестер елсплодираше веднаш откако Аријана ја напушти сцената по крајот на концертот, близу влезот на арената.

Самата пејачка не е повредена, но е во состојба на шок.

– Јас сум уништена! Од сето срце ви велам, многу ми е тешко. Просто, немам зборови!, напиша таа на својот Твитер налог.

nytimes.com

Booking.com INT Bitcoin Exchange CEX.IO
loading...