FRIDAY, 12 FEBRUARY , 2016
Флеш вести
Се наоѓате на / Почетна / ЗАБАВА / Хороскоп / ГОДИШЕН ХОРОСКОП ЗА 2014 ГОДИНА | Љубов, здравје, работа

ГОДИШЕН ХОРОСКОП ЗА 2014 ГОДИНА | Љубов, здравје, работа

Сем својата иднина, ќе откриете дека ова без претерување, е сеопфатен и интересен преглед на она што ве очекува во новата година

хороскоп

 Ова е годишен хороскоп за 2014 година. Дали ќе ви бидат и до кој степен ѕвездите во неа наклонети, какви се нивните сугестии и предупредувања, каде треба да се побараат сојузници, а од што ќе се тргате? Љубители на астрологијата и хороскопот подгответе за уште една хороскопска авантура која е преплетена со љубовни растежи и падови, работни загуби и добивки, и здравствени грижи. Да видиме ѕвездите што кажуваат …

1. ОвенОвен 2014 ќе биде многу возбудлива година за Овенот. Во последниве години се борел во многу области. Годишниот хороскоп продолжува да покажува напредок, како и можност сиот напор во 2014г. конечно да се исплати. Силна година за кариера и приходи, како и за позитивна внатрешна мотивација. Се разбира, Јин и Јанг бараат од Овенот да работи малку повеќе во некои области, кои се надвор од рамнотежата. Овни, не почнувајте сѐ уште да ги трошите парите, но 2014 изгледа како одлична година што се однесува за нив. Доволно сте работеле, подгответе се за наплата! Многу од вашите проекти, идеи и бизнис потези ќе дадат резултати во 2014. Тоа може да значи дека е време за унапредување, скок во кариера, па дури и понатамошно развивање на бизнис идеи и планови. Кога станува збор за бизнис и пари, 2014г. е вашата година. Поголемиот дел од вашите способности ќе дојдат до израз и во првата половина од годината, па затоа пукајте високо. Гледајќи го годишниот хороскоп за Овенот, можеме да кажеме со сигурност дека не постои причина за двоумење кога сè што ќе замислите звучи како одлична идеја.

2. БикБик Тврдоглав, но трпелив, Бикот е секогаш подготвен да го преживее невремето. Годишниот хороскоп покажува дека овие квалитети ќе му помогнат за време на потешките периоди на 2014 г. Во првиот дел од годината ќе донесе борба за работно место и пари, а здравствените проблеми ќе предизвикаат конфузија во текот на целата година. Добрата вест е дека љубовта и интимноста цело време се на врвот, што ќе му овозможи на Бикот да има постојана поддршка. Предизвиците и оваа година ќе го доведат до личен раст и промени и сите водат до позитивни резултати. Според годишниот хороскоп за 2014 г., најголемиот непријател на работа Бикот ќе го има во самиот себе. Дури и ако светската економија предизвикува напор и конфузија, нема потреба тоа да се интернализира. Загриженоста за сè, за работата или за долговите, на вашата иднина нема многу да и помогне. Наместо тоа, концентрирајте се на своите најдобри квалитети и верувајте дека сте способни да направите одлична работа. И ако не можете, направете нешто! 2014г. е добра година за Бикот за учење на нови вештини и развој на способностите.

3. БлизнациБлизнаци Овој знак е познат по тоа што постојано го менува мислењето, но оваа година Близнаците нема да имаат многу теми за дискусија. Годишниот хороскоп покажува дека работите се прилично јасни. Тука и таму ќе има некои напади врз вашата кариера, но во повеќето случаи нема да влијае на финансиската состојба. Вашиот љубовен живот ќе биде задоволителен и нема да бара никакви значајни промени. На вашето здравје ќе му треба малку одржување, па ќе мора да ја земете во предвид основната грижи за себе. Со други зборови, Близнаци, пред себе имате година каде што патот е сосема очигледен, па можете да го пронајдете вашиот мир. Близнаци подгответе се. Кога ќе започне 2014 г., ќе се најдете на мета на работното место. Луѓето ќе доаѓаат по она што го имате и ќе дадат сѐ од себе тоа да ви го земат. Останете силни. Главата горе, ќе направите добра работа и не се двоумете самите да се пофалите. Привлечете го вниманието на себе од надредените за тоа колку допридонесувате за работата, и оневозможете ги оние што саботираат да успеваат во своите напори да ве поткопаат. Годишниот хороскоп за Близнаците покажува дека добар дел од годината ќе биде непредвидлив и предизвикувачки, но ве очекува професионално напредување во ноември или декември.

4. РакРак Ова е возбудливо време за Ракот! Годишниот хороскоп покажува дека животот можеби ќе дејствува полн со мистерија и интриги за преосетливите Ракови. Иако работите можеби ќе се случуваат малку пребавно за вашиот вкус, 2014 ќе донесе интерес за учење, креативност и многу нови можности. Ракови, вие верувате дека она што го правите е исправно. Затоа, може да биде многу фрустрирачки кога ќе ве заобиколат позитивните деловни резултати. Кога 2014 ќе започне, вие ќе се чувствувате како да сте на врвот на светот во професионална смисла. Годишниот хороскоп за Ракот покажува дека во првиот дел на годината деловните проблеми ќе се акумулираат. Наградите ќе отидат за оние кои веќе вложиле значително време и енергија за да го постигнат она што тие го сакаат. Ако не вложивте во работата, ќе ви биде тешко да гледате како другите се успешни. Од една страна, ќе знаете дека тоа е единствено фер. Всушност, исправно е што другите ќе успеат. Од друга страна, ќе треба да ги разгледате постапките кои вашата кариера ја скршнале од патот.

5. ЛавЛав На многу нешта ќе бидете горди во 2014 година! Годишниот хороскоп за Лавот покажува дека сте работеле напорно и дека ќе ја видите реализацијата на својата напорна работа во кариерата. Се отвораат многу можности, луѓето ќе ви се восхитуваат на генијалноста, а можеби дури и ќе предложат нови работни потфати. Ќе помислите дека сите од страна ви се восхитуваат, освен оние кои се најблиску до вас. За да воспоставите хармонија, потребно е време да воспоставите рамнотежа во својот живот. Не се врти целиот свет околу вас, иако имате многу квалитети. Годишниот хороскоп за Лавот покажува дека 2014 ќе започне многу бурно! Промоции, признанија, внимание … се оние нешта за кои Лавот живее. Овој тип на успехот ќе продолжи во текот на годината, што е добро, со оглед на новите идеи или продолжувањето на проектите кои сте ги запоставиле во последно време. Отпочнувањето на новиот бизнис или подобрување на старите врски може да донесе голем успех. Најдобриот совет за 2014 е да продолжите да барате нови можности, затоа што навистина можете да добиете многу. Ако нешто тргне наопаку, не губете време.

6. ДевицаДевица Стабилноста е секогаш добредојдена за Девиците. Годишниот хороскоп за 2014 покажува дека во оваа година ќе постигне максимум во многу области. Сѐ ќе биде лесно, едноставно и токму онака како што сакате, но нема да имате премногу авантури. Тоа е во ред! Возбудата не е секогаш добра работа. Уживајте во едноставноста и радоста која 2014 може да ви ја донесе. Фокусирајте се на градење кариера и зајакнување на врските на долг рок, но, исто така, ценете ги основните задоволства кои животот ќе ви ги даде. Годишниот хороскоп покажува дека ќе најдете радост во сѐ. Во 2014 година, важно е да престанете да ги брзате работите. Овој вид на невнимание може да доведе до сериозни проблеми во кариерата и финансиите. Наместо тоа, потребно е време за да проверите дали направивте сѐ како што треба. Ако постојат лабави страни на работа, можете да предизвикате професионални проблеми, затоа што е можно поскоро утврдете ги. Проверувајте ги документите и тоа двапати. Не брзајте во било каков вид на долгорочни решенија, затоа што може да влетате во нешто што ќе предизвика проблеми за годините што доаѓаат. Работете преку адвокати, сметководители и експерти.

7. ВагаВага Кај Вагите, стабилноста и рамнотежата се многу важни. Годишниот хороскоп за Вагата покажува дека ова ќе биде одлична година, бидејќи носи толку многу. Ова ќе ги инспирира Вагите да се развиваат понатаму и да пробаат нови работи. Бидете подготвени за некои ситни проблеми на почетокот на годината, бидејќи ќе има предизвици во однос на кариерата, но тоа не е ништо што е невозможно да се надмине. Сигурно ќе се појави некоја посебна личност која ќе се обиде да се здобие со вашето внимание, но страстите имајте ги под контрола. Не сакате ветувањето на вистинската љубов да изгори во пламенот на оваа романса. Годишниот хороскоп за 2014 покажува дека многу работи ќе ве достигнат. Лошата финансиска одлука или едноставно лошо време ќе предизвика непријатност при работа. Не паничите. Користете ја својата способност полека но, сигурно да ги решавате проблемите. За да се вратите на вистинскиот пат, ќе мора да преуредите некои работи, што подразбира планирање, кое добро ви оди. И покрај тешкиот почеток, стресот околу финансиските одлуки ќе ве мотивираат да вложите напори и конечно да почнете да напредувате во сите области на животот.

8. СкорпијаСкорпија Скорпии, решени сте работите да се одвиваат онака како што сте замислиле. Ако не биде така, ќе се смешкате од надвор, а ќе вриете од внатре, додека не го решиите проблемот. Годишниот хороскоп покажува дека оваа година ќе ви обезбеди многу задоволства. Работите навистина ќе ви одат на рака, особено во поглед на врските и кариерата. Значи, насмевнете се и уживајте во 2014! Хороскопот за 2014 покажува дека оваа година ќе донесе баланс во сите области. Ќе има многу успешни работи, а продуктивноста би била подобра кога менталната сила би ја поттикнала волјата на поголема акција. Јупитер ќе ве охрабри да сакате да промените некои работи а промената навистина да ви биде неопходна. Затоа, ако сте несреќни, променете нешто. Време е да ги преиспитате областите во кои немате напредок и да ризикувате да ги стартувате работите на подобро.

9. СтрелецСтрелец Годишниот хороскоп за Стрелецот 2014 покажува дека оваа година е полна со ведрина! Иако ќе има некои подеми и падови, општиот позитивен став на Стрелецот ќе ги одржи работите под контрола. Ако не оди секогаш како што треба, не плашете се да побарате помош од оние кои имаат искуство и можат да ви помогнат. Вртењето кон искуството е најбрзиот начин да научите. Кога ќе се соочите со неволјите кои можеби ќе ги има во 2014, бидете подготвени да учите од нив и да напредувате. На тој начин ќе имате можност да се менувате и растете како личност. Годишниот хороскоп за Стрелецто покажува подеми и падови. Во претходната година, ви беше важно да напредувате во поглед на кариерата и финансискиот статус. Во 2014 година, на Стрелецот ќе му биде напорно толку многу планирање. Спротивно на тоа, идното планирање и напорите ќе ги оставите настрана. Годишниот хороскоп за Стрелецот покажува дека, сѐ додека сте фокусирани на задоволството, сè ќе биде во ред. Ако не сте, би требало да ја задржите вашата работа и да спречите назадување во кариерата.

10. ЈарецЈарец Во светот на Јарецот, независноста е клучниот збор. Знаете што сакате и имате малку трпение да чекате некој друг да ви даде дозвола тоа да го добиете. Оваа година ќе ви овозможи убав одмор од борбата, бидејќи годишниот хороскоп покажува дека ќе дочекате успех како резултат на претходната напорна работа. Можеби ќе чувствувате социјален притисок поради желбата да го поминете квалитетно време со самиот себе, па затоа потрудете се да ги избалансирате двете страни. Уживате во времето кое сте го одвоиле за себе, но, исто така, уживајте и во дружење со други луѓе, затоа што само така ќе создадете позитивна атмосфера и мир. Годишниот хороскоп за Јарецот покажува дека довербата е на вашата страна, благодарение на влијанието на Сонцето на секое поле од вашиот живот. Како и обично, луѓето ќе ве надгледуваат и ќе прашуваат како сè постигнувате. Не дозволувајте тоа да влијае на вашиот напредок. Добрата вест за сите останати е дека ќе бидете особено отворени. Вие ќе бидете подготвени да ги споделите своите тајни, својата енергија и успех. Но, бидете внимателни. Постои разлика помеѓу работата во тим и жртвувањето во своите напори да останете популарни. Бидете свесни за оние кои се обидуваат да ги украдат плодовите на вашиот труд. Се разбира, не треба премногу да се грижите, затоа што сите знаат дека сте вие оној кој ги води работите.

11. ВодолијаВодолија Водолијата е позната по својата привлечност, пријателски карактер. Некои од квалитетите кои ги привлекуваат луѓето околу вас се вашата искреност, љубезност и добрина. Исто така, луѓето имаат доверба во вас, бидејќи никогаш не ги откривате тајните кои ви ги поверуваат. Дел од популарноста лежи и во вашата желба за независност, што може да направи да делувате недопирлива и таинствена или мистериозна од време на време. Исто така, луѓето можат да се чувствуваат како навистина да не ве познаваат. Па сепак, тоа е во ред. Иако лесно ги привлекувате другите, вам целосно ви е удобно да бидете свртени кон себе. Годишниот хороскоп за Водолијата покажува дека вашите интереси лежат во откривањето на мистериите на животот. Најмногу ќе покажете интерес за луѓето кои можат да предизвика во вас креативни идеи. Не ви се потребни други до степен до кој вие сте им потребни, што може да доведе до конфликт кога станува збор за личните односи. Годишниот хороскоп за 2014 покажува дека оваа година ќе биде многу поволна, благодарение на интеракцијата на планетите. Бидете подготвени за мирна година во која ќе ги користите придобивките од своите претходни напори. Водолијата 2014 година ќе ги користи придобивките од минатиот вложен труд. Можеби нема да доживеете спектакуларен финансиски успех, но дефинитивно ќе напредувате. Ако некои проекти и не наидат на поддршка, тоа само ќе ве охрабри да излезете со нови и свежи идеи и да бидете подобри отколку порано. Најдобро е да започнете нови проекти доцна на пролет или понатаму да ги развивате оние кои почнале да растат.

12. РибиРиби 2014 година е монета со две страни за Рибите! Годишниот хороскоп за покажува голем успех кога станува збор за сите полиња освен за меѓучовечките односи. Кариерата, парите и желбата да учите и да ги развивате своите вештини ќе ја одбележи првата половина од годината. Во втората половина на 2014 ќе треба да вложите многу повеќе напор и труд за да ги задржите работите под контрола. Но и тоа е во ред. Рибите никогаш не се плашеле од напорната работа. Кога станува збор за меѓусебните односи, Рибите во 2014 ќе имаат малку повеќе предизвици. Многу прашања ќе бараат да издвоите повеќе време како би ги разбрале проблемите и на крај решиле. Добрата вест е дека умеете да разберете тешкотиите кои ве прават посилни и подобри. Чувствителни а борбени, луѓето родени под знакот на Риби ќе дочекаат мир во 2014 година. Вашата напорна работа конечно ќе се исплати, како што е наведено со годишниот хороскоп за Рибите во 2014. Во раниот дел од годината, најверојатно, ќе добиете паричен поттик. Ако не започнавте некој нов проект, не е важно. Среќата постојано ќе ве следи во финансиска смисла, па според тоа, не треба да се оптеретувате. Сè доаѓа на свое место, а во моментите кога мислите дека сѐ е изгубено, нема да бидете свесни какви можности ве окружуваат. Сепак, најдобриот дел на годината за бизнис е првиот квартал, додека во подоцнежниот период вашиот успех ќе биде придружуван со проблеми. Бидете подготвени да работите напорно, бидејќи првиот период на лесен успех без премногу напор брзо ќе пројде.

Автор: Кукурику

Кукурику
Подобро еднаш да прочиташ, отколку сто пати да видиш...